În unitatea noastră de învățământ, se desfășoară proiectul Stagii de pregătire practică în domeniul Turism și Alimentație, pentru zona Nord-Vest, iar azi a fost un eveniment mai special, deoarece s-a instalat în curtea școlii un FOOD TRUCK, o rulotă complet echipată care va rămâne în școală până la finalul lunii octombrie, unde elevii de la această specializare își vor desfășura practica, iar produsele obținute vor fi distribuite gratuit tuturor elevilor.

Ne-am bucurat să-i avem alături de noi pe doamna inspector general Marinela Marc, pe domnul primar inginer Morar Costan și pe domnul manager de proiect Silviu Ispas. Le mulțumim pentru prezență și pentru cuvintele frumoase adresate elevilor și cadrelor didactice.